Új Campus Hungary ösztöndíjfelhívás az SZTE hallgatóinak, munkatársainak

2014. május 30-ig lehet jelentkezni a Campus Hungary hallgatók, illetve a felsőoktatásban dolgozó munkatársak részére is hirdetett ösztöndíjaira. A korábbiaktól eltérően 15 százalékkal emelkedett a hallgatói ösztöndíj összege.

Bármely akkreditált, a konvergencia régiókban található magyarországi felsőoktatási intézmény/kihelyezett kar teljes vagy részmunkaidős munkatársa (oktatók, kutatók, adminisztratív dolgozók, illetve egyéb besorolású munkatárs) jelentkezhet a Campus Hungary ösztöndíjra. A munkatársak lehetőséget kapnak tapasztalatcserét, hálózatépítést szolgáló ösztöndíjas tevékenységre. A Balassi Intézet által menedzselt programra 2014. május 30-ig lehet jelentkezni.


A Balassi Intézet hatodik alkalommal hirdet Campus Hungary ösztöndíjakat hallgatók részére, melyekre 2014. május 30-ig lehet pályázni. Újdonság, hogy 15 százalékkal emelkedett az ösztöndíj összege.

Ezek az ösztöndíj-lehetőségek a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára is elérhetőek, és valódi mobilitási lehetőségeket kínálnak a világ összes országába.

A felhívásokra kizárólag a konvergencia régiókban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl és Dél-Dunántúl) található felsőoktatási intézmények hallgatói pályázhatnak. Az aktuális pályázati fordulóban a hallgatók, a felsőoktatásban dolgozók számára ismét esély nyílik – sikeres pályázás esetén jelentős anyagi támogatást is biztosítva – az egyéni, illetve csoportos külföldi szakmai utakra, tanulmányutakra, részképzésekre.


A pályázati felhívások elérhetőek az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapjáról:


A részletes Campus Hungary pályázati felhívás hallgatók számára itt elérhető:


A részletes Campus Hungary pályázati felhívás a felsőoktatásban dolgozók számára itt olvasható:

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.