A női irodalomról beszélgettek Szegeden

A Bölcsész Estek sorozatban a Grand Caféban tartottak felolvasóestet és rendhagyó beszélgetést Nők az irodalomban címmel 2013. december 3-án.

A beszélgetést Gyenge Zoltán, az SZTE BTK Társadalomelméleti Intézet Filozófia Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára vezette. Gyenge Zoltán, aki filozófiai és szépirodalmi témájú könyvek szerzőjeként is ismert, tagja volt az egyetemi zsűrinek az idei Armel Operafesztiválon, előadott a Szabadegyetem – Szeged sorozatban, vállaltan kacsingat ki az egyetemről, mert mint mondta, „nem szeretne sem unatkozni, sem másokat untatni”.

Vendégei az esten Bencsik Orsolya író, szerkesztő és Váraljai Anna író, művészettörténész voltak. Nem csupán a személyes ismeretség miatt hívta meg őket a rendezvényre, hanem azért is, mert szerinte érzékelhető a magyar kultúrában és környezetben egy erősödő maszkulin gőg, nemcsak az irodalom, hanem általában a közbeszéd területén is. Úgy véli, erre valamilyen módon reflektálni kell, és meg kell mutatni, hogy hol tart most a magyar közélet ahhoz a szinthez képest, ahol Európa állt és áll.

 

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.