borito

Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a BTK két oktatója

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács kétévenként hirdeti meg a Mestertanár Aranyérem pályázatot. A kitüntetést azok az oktatók kaphatják meg, akik legalább tíz éve dolgoznak a diákkörökben, és kiváló eredményeket érnek el az OTDK versenyein.

Idén az SZTE hat tanára részesült az elismerésben, közülük ketten karunk oktatói.


Kiemelkedő tehetséggondozói munkájáért Mestertanár Aranyérem kitüntetést nyert el:


Dr. Csábi Eszter, a Kognitív és Neuropszichológia Tanszék adjunktusa,


valamint


Dr. Dunai Tamás, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék adjunktusa.


Az idei pályázatra 115 Mestertanár jelölés érkezett 26 intézményből, a szakmai bizottságok által felterjesztett 70 jelöltből 50-en kapták meg 2023-ban a Mestertanár Aranyérmet - olvasható az OTDK honlapján, ahol a nyertesek teljes névsora is megtalálható. A kitüntetések átadására 2023 novemberében kerül sor Budapesten, a 36. OTDK zárása alkalmából.


Gratulálunk a díjazottaknak, és további eredményes tehetséggondozói munkát kívánunk!



SZTE BTK TDT elnöksége

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.