Kari néprajzos részvétel a zsidó örökségturizmus közelmúltban zárult projektjében

Idén áprilisban lezárult a Magyar Zsidó Örökség Útja Kelet-Magyarországon című projekt, amely miskolci és nagykállói kiállításának kialakításában az SZTE-BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék munkatársai az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem tanáraival és a HEONLABbal közösen vettek részt: Bartha Tamás (HEONLAB), Fényes Balázs (OR-ZSE), Glässer Norbert (SZTE), György Árpád Hunor (METU, HEONLAB), Mód László (SZTE), Simon András (SZTE), Zima András (OR-ZSE).


Miskolc-videobol



A projektről a Jewish Heritage Europe részéről Ruth Ellen Gruber tudósított.


Az útvonal projekt imázsfilmjét a MAZSIHISZ tette közzé. A miskolci kiállítóhelyről tanulmányútjuk során az OR-ZSE hallgatói számoltak be az intézmény honlapján.


Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.